Depilacja laserowa

Coolite Pro to pierwszy na polskim rynku laser diodowy do usuwania owłosienia w którym zastosowano światłowody do transmisji impulsu świetlnego.

Najlepszy laser diodowy na rynku !

DODATKOWE ELEMENTY WYRÓŻNIAJĄCE LASER DIODOWY COOLITE PRO:

– dzięki fali o długości 810 nm umożliwia osiągnięcie najlepszych rezultatów w usuwaniu owłosienia
– unikalna technologia “Jet Smooth”, w której emisja wiązki lasera następuje z częstotliwością 10 impulsów na sekundę, zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny i wyjątkowo szybki.
– nowoczesny układ chłodzenia gwarantuje najwyższą wydajność i sprawia, że urządzenie może pracować nieprzerwanie przez 24 godziny.
– wbudowanie generatora wewnątrz urządzenia, a nie w głowicy powoduje, że jest ona ultra lekka i wygodna.
– dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia generatora w urządzeniu, Coolite Pro charakteryzuje się bardzo niską awaryjnością.

Dlaczego epilacja laserowa?

Epilacja laserowa jest aktualnie jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia. Każdy inny sposób depilacji niesie za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych w postaci wrastających się włosków, pojawienia się nieestetycznych przebarwień czy blizn, a nawet wystąpienia reakcji alergicznych. Depilacja wykonana przez laser do usuwania owłosienia nie powoduje tego rodzaju powikłań. Jest w pełni bezpieczna i bezinwazyjna. W trakcie zabiegu nie dochodzi bowiem do przerwania ciągłości tkanek, co minimalizuje możliwość pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych. Co więcej, atrakcyjna cena zabiegu sprawia, że cieszy się on coraz większą popularnością. Laser diodowy do depilacji to zatem urządzenie nie tylko niezwykle efektywne w działaniu, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne rozwiązanie do usuwania owłosienia. Jego działanie opiera się na selektywnej dynamice światła i ciepła. Światło lasera pochłaniane jest przez włos, a dokładniej przez jego barwnik – melaninę, która wytwarza energię cieplną, powodując tym samym trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Laser do depilacji wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Dostarcza wiązkę światła o odpowiedniej intensywności i długości fali, która jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się we włosie, czyli melaninę. Energia cieplna wytworzona w ten sposób powoduje trwałe uszkodzenie cebulki włosa. Co najważniejsze, zjawisko to nie ma niekorzystnego wpływu na tkanki okalające włos, dlatego właśnie diodowy laser do usuwania owłosienia jest tak bezpieczny i skuteczny w działaniu.

Czym się różni Coolite Pro od tradycyjnej depilacji laserowej?

Tradycyjna laserowa depilacja, choć skuteczna, znacząco różni się od tej, wykonywanej przez laser wykorzystujący technologię „Jet Smooth”. Główną różnicą jest sposób nagrzewania mieszków włosowych. Przy tradycyjnej laserowej depilacji wiązka światła gwałtownie podnosi jego temperaturę aż do 65°C i w ten sposób go niszcząc. Technologia zastosowana w Coolite Pro stopniowo nagrzewa mieszki włosowe i kieruje w ich kierunku dużą ilość impulsów o niewielkiej częstotliwości, co daje znacznie lepsze rezultaty, w postaci trwałego zniszczenia brodawek włosowych oraz mieszków włosowych.

W tradycyjnej depilacji laserowej ciepło niszczy tylko brodawki włosowe | W technologii Coolite ciepło likwiduje brodawki włosowe i mieszki włosowe.

Dlaczego 810 nm?

Okazuje się, że fala o długości 810 nm daje najlepsze efekty usuwania owłosienia. Wiązka światła o tych parametrach jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych, a jednocześnie nie ma niekorzystnego wpływu na wodę, jak również hemoglobinę.
Dlatego właśnie tak skuteczna i bezpieczna jest depilacja wykonywana przez laser diodowy Coolite Pro.

Ile trwa standardowo cała seria zabiegowa?

Średnio potrzebne są min. 4 zabiegi, jednak – w zależności od indywidualnych cech skóry, ilości nadmiernego owłosienia (spowodowanego np. zaburzeniami hormonalnymi) może być koniecznych 5 – 8 powtórzeń na każdą depilowaną część ciała. Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, a tylko te w fazie aktywnego wzrostu poddadzą się działaniu lasera.

Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują wystarczającej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji dlatego też wymagana jest seria zabiegów.