Termolifting

Urządzenie z oryginalną, opatentowaną technologią Fal Radiowych Focus RF wzbogacony o głowicę do tzw. “liposukcji ultradźwiękowej”.

Posiada wszystkie parametry umożliwiające profesjonalne zabiegi falami radiowymi, a ponadto posiada funkcję do zabiegów odchudzających, wykorzystując zjawisko kawitacji ultradźwiękowej.

Fale ultradźwiękowe wzbudzone przez przetwornik wywołują w ośrodku ciekłym fale ciśnienia i podciśnienia o dużej prędkości. Te fale wywołują zjawisko kawitacji.

Jest to zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez źródło dźwiękowe. Zmiany ciśnienia oddziałują na mikropęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach organicznych. Mikropęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia fali akustycznej zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję, wzbudzając falę uderzeniową o dużej energii. Implozja milionów mikropęcherzyków przypadających na 1 cm3 prowadzi do rozbicia znajdującej się obok tkanki tłuszczowej, ponieważ najpierw powoduje rozerwanie wiązań komórkowych komórek tłuszczowych (efekt rozpakowania). Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, które mają błonę bardzo podatną na działanie ciśnienia wywołanego przez mikropęcherzyki powstałe podczas kawitacji, ulegają rozbiciu (lysis komórek tłuszczowych) i uwalniają swoją zawartość

Fale Radiowe w technologii Focus RF

Focus RF jest technologią zastrzeżoną. W odróżnieniu od urządzeń monopolarnych RF Focus jest urządzeniem bipolarnym, dlatego kontroluje głębokość i pozycję wysyłanych impulsów fal radiowych do określonych warstw skóry. Włókna kolagenowe podgrzewane są do temp. 45-60 st. C. Jest to najbardziej właściwy zakres temperatur dla efektywności, a jednocześnie bezpieczeństwa zabiegu. mikro-jony RF Focus-Wave wywołują wibrację jonów, które następnie wytwarzają ciepło. Odbicie warunkowe tkanki przetwarza prąd elektryczny na energię cieplną w głębi skóry właściwej powodując skrócenie wiązań włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych. Urządzenie równomiernie rozprasza energię w trzech warstwach skóry w sposób kontrolowany. Początkowa denaturacja kolagenu w tych głęboko położonych, termalnie zmodyfikowanych tkankach, jest mechanizmem natychmiastowej kontrakcji tkanek. Następująca dalej neo-kolagenacja ujędrnia tkankę skórną i zmniejsza objętość komórek tłuszczowych. Urządzenie dzięki zastrzeżonej technologii Focus-Wave oraz systemowi chłodzenia, może w widocznym stopniu poprawić stan skóry.

Najbezpieczniejszy sposób odmładzania ( liftingu ) skóry i modelowania sylwetki.

Temperatura podczas zabiegu 45- 60°C jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na efekt, ponieważ dopiero w 45°C zaczynają zachodzić procesy neokolagenacji w skórze właściwej. Głowica do twarzy wyposażona jest w chłodzenie kontaktowe – 3 stopnie chłodzenia, w zależności od stanu skóry.
System Focus-Wave ( opatentowany i właściwy tylko dla tego urządzenia ) pozwala na ustawienie głębokości dochodzenia impulsów RF w konkretną warstwę skóry.
• Skóra właściwa – lifting + zagęszczenie
• Tkanka tłuszczowa -wyszczuplenie + lifting
To bezpieczne i efektywne urządzenie wykorzystujące dobroczynne działanie fal radiowych na skórę właściwą i tkankę podskórną. Doskonale sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. Pierwsze efekty widoczne są już w połowie zabiegu. Zabiegi Falami Radiowymi są przyjemne i wygodne w wykonaniu, a dla klienta całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Bardzo ważne jest również zastosowanie głowicy chłodzącej (-5-10°C), która pozwala na pracę w wyższych temperaturach nie powodując poparzenia.

Lifting

Powoduje chwilowe podgrzanie i delikatne rozciągnięcie włókien kolagenowych, co daje natychmiastową odpowiedź czyli ich skrócenie w czym ważną rolę odgrywa chłodzenie głowicy. Odpowiedni ruch głowicy podnosi spiralki włókien kolagenowych ku górze. Dzięki temu mamy natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry.

Modelowanie

Gdy dostarczamy ciepło do tkanki podskórnej podgrzewa się tłuszcz w komórce tłuszczowej, co doprowadza do jego rozkładu i możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. RF opróżnia i zmniejsza komórki tłuszczowe. Działa również cały czas w skórze właściwej gdzie stymuluje regenerację kolagenu. Po zabiegu jest widoczny mniejszy obwód ciała i zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem.

Zastosowanie

Twarz:
• podniesienie owalu twarzy i podbródka
• ujędrnienie struktury skóry
• spłycenie głębokich zmarszczek
• zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
• odbudowa kolagenu
• terapia zapobiegająca starzeniu – profilaktyka

Ciało:
• redukcja cellulitu
• zmniejszenie tkanki tłuszczowej
• ujędrnienie ciała
• podniesienie pośladków
• wysmuklenie talii
• likwidacja „luźnej skóry” na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
• odmłodzenie rąk i stóp

Efekty zabiegowe

Redukcja tkanki tłuszczowej:

Obwód w talii – od 10 do 17 cm mniej (po przeprowadzeniu 5- 10 zabiegów z wykorzystaniem liposukcji ultradźwiękowej)

Obwód w biodrach- od 5 do 10 cm mniej ( od 8 do 10 zabiegów z wykorzystaniem liposukcji ultradźwiękowej)

Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w takich obszarach jak talia, biodra, ramiona, uda.

Należy jednak pamiętać że zabiegi z liposukcji ultradźwiękowej stanowią terapię wspomagającą w procesie redukcji tkanki tłuszczowej, zabiegi powinny być stosowane przy równoległym prowadzeniu aktywnego trybu życia oraz odpowiedniej diety.